שיתוף:

עיריית ראש העין והמיזם "שגרירי זיכרון בגוף ראשון" מזמינים את תושבות ותושבי העיר לקורס הכשרה מיוחד בו ילמדו כיצד לספר את סיפורם האישי של שורדי השואה- בגוף ראשון. המשתתפים בקורס ילמדו לכתוב ולערוך סיפור וישתתפו בסדנאות בסגנון כיתת אומן.
הקורס כולל 10 מפגשים והוא יתקיים בבית פורום נשים בעיר.
השתתפות בקורס מסובסדת ע"י עיריית ראש העין והינה בסך 600 שקלים בלבד.

בראש העין זוכרים את השואה בכל ימות השנה: עיריית ראש העין בשיתוף מיזם "שגרירי זיכרון בגוף ראשון" מזמינה את תושבות ותושבי העיר, בכל הגילים, להפוך לשגרירי זיכרון ולספר את סיפורם האישי של ניצולי השואה בגוף ראשון.

שגרירי הזיכרון הם אנשים שלמדו לספר בגוף ראשון את סיפורם האישי של שורדי שואה וחסידי אומות העולם ומספרים אותו בבתי הספר ובתנועות נוער בעיר מגוריהם לאורך השנה כולה ובאירועי יום השואה. לרוב מדובר בסיפורם של אחד מההורים או הסבים שלהם, אך ישנם שגרירי זיכרון שמספרים את סיפורו של שכן ואף של אדם שלא הכירו קודם כגון חסיד אומות עולם.
קורס שגרירי הזיכרון תומך בתהליך העבודה של המספר/ת וכולל:
איסוף חומרים ועדויות, יצירת הסיפור, עריכת הסיפור והצגת הסיפור בגוף ראשון. הצגת כיווני פעולה, עקרונות ותהליכים שיחד, מאפשרים הצגת הסיפור האישי לקהלים שונים. הקורס יישומי והמשתתפים נדרשים להשקיע זמן במשימות הביניים, השלמת מידע ואיסוף חומרים לכתיבת הסיפור, כתיבה, עריכה, הצגת הסיפור ושימוש בעזרי המחשה, המובילות להצלחת המיזם האישי.
בצוות ההדרכה מספר שחקנים וכותבים שמסייעים למשתתפים בסדנאות בסגנון "כיתת אומן" לכתוב לערוך ולהציג את הסיפור האישי.

עיריית ראש העין מובילה את הפרויקט בעיר ומזמינה את התושבות והתושבים להצטרף לקורס ולעבור הכשרת שגרירי זיכרון בגוף ראשון- בעלות מסובסדת בסך 600 שקלים בלבד. הקורס כולל 10 מפגשים בסגנון כיתות אומן, כל מפגש שלוש שעות, בהנחיית צוות הדרכה מיומן ושחקנים מהשורה הראשונה. בקורס ילמדו המשתתפים לאסוף נתונים ועדויות, לכתוב, לערוך ולהציג את הסיפור בפני קהל.

לפרטים נוספים - לחצו כאן