חיים גורי - בית ספר יסודי ממלכתי
בי"ס יסודי ממלכתי, כיתות א`-ו`
03-6881942
יגאל אלון 25

מנהלת ביה"ס: אביבית גרשון

כתובת: יגאל אלון 25

לחץ כאן אתר בית חינוך פסגות ע"ש חיים גורי

בית חינוך "פסגות ע"ש חיים גורי" פתח את שעריו בתשע"ח 1.9.2017

בבית חינוך פסגות ע"ש חיים גורי - "יוצרים פסגות" אנו מאמינים כי יצירת הזדמנויות מגוונות החושפות את התלמידים לאינטליגנציות מרובות במגוון תחומים יטמיעו יסודות אשר יעצבו אותם לאנשים המאמינים ביכולותיהם ולאזרחים משפיעים על החברה במציאות משתנה. בבית החינוך אנו יוצרים הזדמנויות מחד"ש, הזדמנויות בלמידה דרך משחוק, חקר, דיאלוג ושותפות בין כלל באי בית החינוך על מנת לקדם למידה חוויתית, חקרנית ושיתופית דרך למידה באמצעות משחוק, חקר ושיתופי פעולה, יובילו לתקשורת מקרבת בדרכי דיאלוג ו ליצירת פסגות של הצלחה בקרב כל תלמיד/ה.

עיקרי התפיסה החינוכית בבית הספר:

"אם תוכל להצית ניצוץ אחד של סקרנות אצל הילד, הוא ילמד ללא כל עזרה נוספת כי סקרנות היא המנוע להצלחה וגורמת לאנשים לפרוח" (סר קן רובינסון)

  • כל הילדים יחוו את תקופת בית הספר כחוויה מרחיבת אופקים המצמיחה תחושת מסוגלות ואמונה של הילד בעצמו וביכולותיו האישיות, הלימודיות והחברתיות.
  • חום, אהבה, יחס אישי ויצירת תשתית ערכית שתאפשר לכל ילד להיות אדם שלם ומאושר, להרגיש שייך, בעל ערך ומועצם. בית הספר הוא חממה שתאפשר לכל ילד לצמוח, להצליח ולהגיע להישגים גבוהים תוך הנאה מהלמידה ואהבת הלמידה.
  • אנו מכוונים לבניית תרבות חינוכית המושתת על תיאוריית האינטליגנציות המרובות של גארדנר תוך התייחסות למגוון אינטליגנציות בתהליכי ההוראה- למידה ובאופני הערכה.
  • אנו מעודדים טיפוח יצירתיות, חקירה, מחשבה מקורית, הסתכלות על הייחודיות שבכל תלמיד ופיתוח הכישרונות הייחודיים של כל אחד ואחת בתוך בית החינוך על ידי - חשיפת הילדים למגוון התנסויות ובעושר לימודי שיאפשר להם ליצור, לבטא את עצמם, ליזום, לפתח מגוון סגנונות חשיבה ובתוך כל אלו לזהות ולהכיר בכישרונות ובנקודות החוזק שלהם.

כוכב הצפון: בית החינוך שלנו יהיה בית חינוך ל"אמנות החיים"

בית החינוך יצמיח "אמנים"- בוגרים מצוינים וערכיים, בעלי תחושת שייכות ומסוגלות, המודעים לתחומי החוזק שלהם ומממשים אותם בחייהם האישיים והאקדמיים.