על פעילות המחלקה לקידום נוער:

המחלקה לקידום נוער הינה גוף חינוכי טיפולי הנותן מענה לכל נער ונערה בגילאי 14-18 אשר זקוקים לתמיכה, סיוע, הכוונה וייעוץ על מנת להשתלב מחדש ובאופן מיטבי בחברה. המחלקה מובילה חזון הרואה את הפרט, מכירה ברצונותיו, צרכיו, ונעזרת באלו לתכנון והתאמת תכנית אישית שתוביל אותו להצלחות. המענה ניתן בתחום החברתי- רגשי וכן בתחום ההשכלה.
על פעילות המחלקה לקידום נוער

תכנית היל"ה – השכלת יסוד לימודי השלמה:

התוכנית מיועדת לבני נוער אשר מסיבות שונות מצויים מחוץ למסגרת החינוך הפורמאלית אך מעוניינים לממש את זכותם למימוש היכולת והפוטנציאל האישי שלהם ולרכישת השכלה. התוכנית מותאמת לכל אחד ואחת באופן אישי בהתאם לכישורים, ליכולות, לתחומי העניין ולשלב ההשכלתי והרגשי בו הוא/היא נמצאים.

בתכנית קיימים מס` מסלולי למידה:

השלמת 10 ו- 12 שנות לימוד / הכנה והגשה לבגרויות / לימודי העשרה.
ההוראה מתבצעת ע"י מורים מנוסים בקבוצות לימוד קטנות ( 6 – 2 תלמידים ) , וכך מתאפשרים יחס וקשר אישי ,
חיזוק תחושת השייכות, לקיחת אחריות משותפת על תהליך הלמידה ויצירת חווית הצלחה.

שירותי טיפול - חינוך ולווי פרטני וקבוצתי:

אנו רואים את משימתנו העיקרית ביצירת קשר אנושי משמעותי ומקדם, תוך התייחסות רב מיימדית לצורכי הנער/ה.
צוות היחידה נמצא בקשר פרטני וקבוצתי מחייב עם בני הנוער בהתאם לצורכיהם. הקשר נוצר על בסיס של בחירה ומתוך רצון של הנער/ה, תוך ראיית טובתו במרכז העשייה.
הצוות פועל ליצירת תנועה ושינוי מיטיב ומקדם אצל בני הנוער, עומד לרשותם גם בשעות לא שגרתיות ונמצא בקשר רציף עם הגורמים הרלוונטיים השונים בקהילה.

הדרכת הורים:

תהליך ייעוצי בו מונחים הורים למתבגרים כיצד לשפר את תפקודם ההורי ולהתמודד עם אתגרים שמעמידה בפניהם ההורות.
במחלקה לקידום נוער אנו מאמינים כי ההצלחות הגדולות ביותר של הנערים והנערות מתקיימות כשמאפשרים להם לצמוח בתוך המארג המשפחתי. על מנת לקדם את השינוי והצמיחה, אנו מציעים להורי הנערים/ות המשולבים בתכניות הטיפול השונות במחלקה, להשתמש בשירות זה.

במפגשי ההדרכה ההורים רוכשים כלים כגון:

  • יצירת תקשורת מעצימה עם ילדיהם המתבגרים.
  • דרכי ההתמודדות עם קונפליקטים בבית ומול בית הספר.
  • אמצעים ליצירת עמדה אחידה ותיאום בין ההורים.
  • מתן כלים להצבת גבולות והפגנת נוכחות וסמכות הורית.

קידום נוער בממשק הבית ספרי:

מתוך רצון להנגיש את שירותי הטיפול-חינוך לבני הנוער ולסייע להם לממש את יכולותיהם בתוך מסגרת בית הספר, משולבים עובדי היחידה בחטיבות הביניים והתיכונים בעיר. העבודה בתוך בתי הספר נעשת באופן פרטני ו/או קבוצתי ובתאום עם צוות בית הספר.

עובד/ת היחידה לקידום נוער בביה"ס מעניק/ה תמיכה, הכוונה וייעוץ לאורך כל שנת הלימודים, ליווי תהליך השיבוץ והרישום לתיכון, בהתאם לצרכים ולרצונות של הנער/ה ובאישור ההורים. הפניית הנערים/ות לעובד/ת היחידה באמצעות הצוות החינוכי של הביה"ס או פנייה ישירה של הנער/ה לעובד/ת.

קבוצות ופרויקטים:

במחלקה לקידום נוער נפתחים בכל שנה מספר קבוצות ופרויקטים לתלמידי כל התכניות ובכל מסלולי הלימוד. הקבוצות משתנות משנה לשנה בהתאם לצורכי הנערים ומתוך הכרה ואמונה בכישרונות החבויים בכל נער ונערה כגון לימוד, גלישה/ צלילה/ מוסיקה/כתיבה יוצרת ועוד.

מועדון הנוער העולה:

במועדון מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות במהלך כל השנה במטרה לאפשר לבני נוער עולים למצוא את הדרך להשתלב בקהילה של השכונה ובחברה הישראלית בכלל, להקנות להם כלים להתמודדויות של גיל ההתבגרות ועם משבר העלייה אם ישנו כזה.

מרחב המועדון מאפשר מקום בטוח וחיובי שאליו יוכלו לפנות לעזרה או פשוט להעביר את שעות הפנאי. במועדון ניתנות הדרכות ומתקיימות קבוצות הורים לחיזוק הקשר הבין- דורי.

פרטי יצירת קשר

יהודית שרוני
מנהלת המחלקה לקידום וייעוץ לנוער

תמר אגמון
מנהלת תחום השכלה

אלה גרילכס
רכזת מועדון נוער עולה

רעות חלא
עובדת חינוך טיפול

שגית סיגל אלכאווי
עובדת חינוך טיפול

טלפקס מחלקתי: 039172409

כתובת: המתמיד 9 ראש העין

זמני פעילות: ימים א`- ה` 8:00-16:00