בית ספר אשכול
בית ספר יסודי ממלכתי - בית ספר משלב
03-9024137
03-9380337
שבזי 155 ראש העין מצפה אפק
 

מנהלת ביה"ס: לימור נגר

כתובת: שבזי 155 ראש העין מצפה אפק

פקס: 03-9380337

לחצו כאן לאתר האינטרנט של בית ספר אשכול 

ביה"ס נוסד בשנת 1973 ונקרא על שם לוי אשכול, ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל ,ביה"ס הוא הוותיק מבין בתי הספר הממלכתיים בעיר.

כשחינוך וניו מדיה נפגשים אנחנו מאמינים בפיתוח לומדים בעלי ערכים של אקטיביזם חברתי, כישורי מנהיגות ורצון להשפיע ולעצב את סביבתם תוך כיבוד דעתם של האחרים והשונים ושמירה על החוקים ועקרונות הדמוקרטיה, כמו גם בוגרים השולטים במגוון כלי מדיה מקצועיים, תוכניים, עיתונאיים, אמנותיים וטכניים המתאימים לחזון האזרחים במאה ה-21( 2030 OECD)

אנחנו מיישמים את חזון החיים המשותפים בין חילוניים, דתיים ומסורתיים בחברה הישראלית, המבוסס על קבלת ריבוי הקולות בחברה היהודית-ישראלית, חינוך לערכי סובלנות וכבוד הדדי. כל זאת על מנת לאפשר למגוון רחב של אוכלוסיות על הרצף היהודי-ישראלי לחיות יחד וללמוד בצוותא באקלים חינוכי מיטבי, המאפשר לכל אחד ואחת לעצב את זהותם.

אנחנו מטפחים מיומנויות חקרניות, שפתיות ותקשורתיות, כמנוף להצלחת התלמידים במציאות המשתנה.

אנו מאפשרים לכל תלמיד חשיפה למגוון תחומים בו כל אחד מהתלמידים יביא עצמו לידי ביטוי, כגון: תחומי האומנות - תיאטרון, צילום, ציור. התחום טכנולוגי- שימוש בכלים דיגיטליים עדכניים ויצירת פודקאסטים, פרוייקטים במדפסת תלת מימד וחדשנות טכנולוגית במדע, בית ספר מנגן ועוד.

בבי“ס אשכול מסלול לימודים ייחודי על ישובי המשלב דתיים מסורתיים וחילוניים.

בי“ס פתוח למעוניינים ברישום לכיתה א‘ בלבד לחינוך המשלב הורים המבקשים לרשום את ילדיהם לביה“ס ירשמו אותם תחילה לביה“ס עפ“י אזור הרישום של מגוריהם, ובמקביל, יגישו בקשת העברה כמקובל, לא יאוחר מיום 31.3.23.

בקשות שתוגשנה לאחר מועד זה תיבחנה על בסיס מקום פנוי בלבד.

על פי הנחיות משרד החינוך, תתקיים וועדת העברות רשותית אשר תבחן את בקשות ההעברה. אישור העברה מותנה במיפוי העירוני.

במצב בו אישור ההעברה עלול לגרום לסגירת כיתות, לא תאושר העברה.

בשנה“ל תשפ“ד יפתחו בביה“ס 2 כיתות א‘ בלבד.

מספר המקומות הפנויים לרישום תלמידים מחוץ לאזור הרישום של ביה“ס עומד על כ- 20 ילדים על פי צפי הרישום.